موج اف
 
پيوندهای روزانه

این پرنده که چیزی شبیه بوقلمون و شتر مرغ است خطرناک ترین پرنده دنیا محسوب می شود

در جنگلهای بارانی استرالیا و گینه نو زندگی میکند. این پرنده زیبا، بسیار خجالتی هم هست!- البته تا وقتی که مورد آزار قرار نگیرد. کسی که قصد آزار این پرنده را دارد باید انتظار استخوان های شکسته و گوشت های تکه شده از بدنش را نیز داشته باشد
اسم این پرنده در کتاب رکورد های گینس به عنوان خطرناک ترین پرنده دنیا، ثبت شده است

این پرنده با استفاده از منقار و پنجه هایش به دشمن حمله میکند

به دلیل امکان بروز حادثه در باغ وحش ها برای قفس این پرنده تمهیدات امنیتی در نظر گرفته میشود

نسل این پرنده هم در حال انقراض است

[ سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ٤:٠٤ ‎ب.ظ ] [ مژگان. ف ف ]

پل هوایی Capilano Suspension Bridge در ونکوور شمالی قرار دارد. این پل به طول ۱۳۷ متر و ارتفاع ۷۰ متر، جزو ترسناکترین پل‌های عابرپیاده جهان قرار دارد.

 

 

[ یکشنبه ٢٩ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ٥:۱۳ ‎ب.ظ ] [ مژگان. ف ف ]

پدری با پسری گفت به قهر
که تو آدم نشوی جان پدر

حیف از آن عمر که ای بی سروپا
در پی تربیتت کردم سر

دل فرزند از این حرف شکست
بی خبر از پدرش کرد سفر

رنج بسیار کشید و پس از آن
زندگی گشت به کامش چو شکر

عاقبت شوکت والایی یافت
حاکم شهر شد و صاحب زر

چند روزی بگذشت و پس از آن
امر فرمود به احضار پدر

پدرش آمد از راه دراز
نزد حاکم شد و بشناخت پسر

پسر از غایت خودخواهی و کبر
نظر افگند به سراپای پدر

گفت گفتی که تو آدم نشوی
تو کنون حشمت و جاهم بنگر

پیر خندید و سرش داد تکان
گفت این نکته برون شد از در

«من نگفتم که تو حاکم نشوی
گفتم آدم نشوی جان پدر»

[ چهارشنبه ٢٥ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ۱:٤٥ ‎ب.ظ ] [ مژگان. ف ف ]

[ چهارشنبه ٢٥ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ۱:۳٢ ‎ب.ظ ] [ مژگان. ف ف ]

در کنار اندام‌های حیاتی بدن انسان، اندام‌هایی وجود دارند که حضورشان در بدن انسان اهمیت خاصی ندارد. در اینجا به چند عضو به درد نخور که گاهی نیز باعث ایجاد ناراحتی می‌شوند، اشاره می‌کنیم.

١ - آپاندیس
داروین معتقد بود که در طول سال‌های گیاه خواری انسان، وجود آپاندیس برای هضم و گوارش مفید بود، اما از زمانی که بشر شروع به مصرف مواد غذایی قابل هضم کرد، نیازش به آپاندیس کم‌تر و کم‌تر شد.

 

 

٢- دندان عقل
در گذشته دور وقتی که بشر از گوشت ماموت تغذیه می‌کرد، دندان‌هایش یکی پس از دیگری کنده می‌شد. از این‌رو وجود “دندان عقل” یا دندان‌های آسیا بسیار مورد استقبال قرار می‌گرفت. اما امروزه به دلیل رشد نادرست این دندان‌ها و ایجاد درد و همچنین عدم نیاز به آن‌ها وجودشان غیر ضروری به نظر می‌رسد.

 

٣- فیبرهای عضله مربوط به فولیکول مو
در گذشته وقتی که بشر پرموتر بود و به هنگام احساس خطر و ترس، می‌خواست که بزرگ‌تر و ترسناک‌تر به نظر برسد، عضله فولیکول‌های موهایش باعث می‌شد که به اصطلاح بدن مور مور شود و موها روی بدن سیخ شوند. اما با گذشت زمان، امروزه این عضله تبدیل به یک ماهیچه به درد نخور شده است. این عضله در بسیاری از پستانداران وجود دارد.

 

۴- دنبالچه
دنبالچه در واقع قسمت پایانی مهره‌های ستون فقرات انسان است و یکی دیگر از عضوهای به درد نخور در بدن انسان است که یادگار دورانی است که بشر دم داشت. در واقع دنبالچه مهره‌ای ذوب شده از ستون فقرات است.

 

۵- لوزه 
لوزه‌ها دو غده کوچک در دو سوی گلو هستند که احتمال عفونت و همین‌طور ایجاد ورم در آن‌ها وجود دارد.

 

۶-لوزه ۶-لوزه سوم (لوزه حلقی)
لوزه سوم توده‌ای از بافت لنفاوی  در قسمت پایانی و پشت بینی قرار دارد و با جذب باکتری و ایجاد ویروس، در معرض تورم و عفونت قرار دارد. اما خوشبختانه با افزایش سن، این عضله کوچک‌تر شده و اغلب ناپدید می‌شود
.

 

 

٧- سینوس
پزشکان اطلاعات زیادی در مورد سینوس ندارند اما وجود بسیاری از این سینوس‌ها در بدن انسان قطعی است. سینوس‌ها فضاهای پر شده از هوا هستند که در صورت عفونت، می‌توانند تغییراتی در آهنگ و زیر و بمی صدا و همچنین مشکلاتی در چشم ایجاد کنند. سینوس‌ها عامل ایجاد سردرد نیز هستند.

 

٨-پلک سوم (Plica semilunaris)
آیا تا به‌حال می‌دانستید که چشم شما پلک سوم هم دارد؟ دو پلک خود را بکشید و نگاهی به درون چشم بیاندازید. پلک سوم در گوشه سمت راست نزدیک مجرای اشک‌آور چشم قرار گرفته است. پلک سوم باقی مانده غشای چشم است که هنوز هم در حیواناتی چون مرغ‌، سوسمار و کوسه ماهی‌ها وجود دارد.

 

[ یکشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ٥:٥٩ ‎ب.ظ ] [ مژگان. ف ف ]

[ جمعه ٢٠ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٢۸ ‎ق.ظ ] [ مژگان. ف ف ]

پارک پارادیس العین امارات :
دارنده رکورد بیشترین سبد گل آویزان در کتاب گینس

این پارک در اصل در سال 2010 در مساحت 7000 متر مربع افتتاح گردید در دسامبر گذشته پس از آنکه بازدید کنندگان پارک گلها را چیدند و باقی مانده گلها و خاک آنها را در پیاده روهای پارک ریختند , مسئولین تصمیم به بستن باغ گرفتند , ولی بعد از گذشت چند ماه مساحت پارک را به 21000 متر مربع افزایش داده و قرار دادن 2964 سبد گل آویزان از گینس خواستند تا این پارک را به عنوان رکورد دار بیشترین سبد گل آویزان در کتاب ثبت کند. تا قبل از آن چنین رکوردی در کتاب گینس وجود نداشت .

در ادامه مطالب  ................ سوال


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۱٧ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ٧:٢٥ ‎ب.ظ ] [ مژگان. ف ف ]

سلام دوستان بغل

دیروز من و فرید عزیز قلب  تصمیم گرفتیم بریم گردش گفتیم گیلان رو زیاد گشتیم متفکر بریم مازندران رفتیم یهویی به ارتفاعات سه هزار تنکابن (شهسوار) رسیدیم تعجب  اولین بار بود اونجا می رفتم فوق العاده زیبا بود فرشتهاونقدر عکس گرفتم که کتف و دستم هنوز درد می کنه آخه دوربین من بی ادبی نباشه خجالت یه کمی حرفه ای وزنش سنگین.....

جاتون خالی بود خیلی خوش گذشت از خود راضی از اول جاده رودخونه بود تا اونجایی رفتیم که جاده باریک می شد با هر ماشینی نمی شد بریم خیلی زیبا بود از اهالی اونجا پرسیدم که این جاده به کجا می ره گفتن الموت قزوین تعجب باورم نشد چون من خیلی الموت رفتم می دونستم انتهای الموت که خود منطقه وسیعی هست به شمال راه داره ولی نمی دونستم به اینجا راه داره. متفکر

داشتن جاده رو درست می کردن خیلی کار داره ولی خیلی دوست دارم از این راه می رفتم الموت.... اگه بدونین چقده قشنگ بود صدای خروشان رودخانه صدای پرنده ها حتی صدای درختان ........... خیلی خیلی زیبا بود خنده چندتا از عکسهارو گذاشتم ببینید لذت ببرید البته بهتون سفارش می کنم حتما برین پشیمون نمی شین ....

بنده خدا این همکارم راحله خیلی می گفت اونجا زیباست ولی می گفتم خب مثل ارتفاعات سبز گیلان می مونه عینک ولی وقتی رفتم دیدم این راحله الکی حرف نزده بود خیلی خوشگل بود هنوزم چشمام رنگش سبز........

تا سفر بعدی فعلا بای بای

 موقع برگشت هم رفتیم ساحل چمخاله در لنگرود ولی اونقدر کنار ساحل شلوغ بود که نمی شد قدم زد یه چایی نوش جان کردیم برگشتیم خونه

[ یکشنبه ۱٥ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ٢:٠٦ ‎ب.ظ ] [ مژگان. ف ف ]

 

تست های ضریب هوشی

توجه داشته باشید که باید بدون مکث جواب بدید.

۱ ) یک فروند هواپیما در مرز آمریکا و کانادا سقوط می کند. بازماندگان از سقوط را در کجا دفن می کنند؟
کانادا - آمریکا - هیچ کدام۲) یک خروس در بام خانه ای که شیب دوطرفه دارد، تخم می گذارد. این تخم از کدام طرف می افتد؟
شمال - جنوب - هیچ کدام۳ ) خانمی عاشق رنگ قرمز است و تمام وسایل او به رنگ قرمز است. او در آپارتمانی یک طبقه که قرمزرنگ است، زندگی می کند. صندلی و میز او قرمزرنگ است.تمام دیوارها و سقف آپارتمان قرمزرنگ هستند. کفپوش آپارتمان و فرش ها نیز قرمزرنگ هستند.تلویزیون هم قرمز رنگ است. سریع پاسخ دهید که پله های آپارتمان چه رنگی هستند؟
قرمز - آبی - هیچ کدام۴ ) پدر و پسری را که در حادثه رانندگی مجروح شده بودند، به بیمارستان می برند.پدر در راه بیمارستان فوت می کند ولی پسر را به اتاق عمل می برند. پس از مدتی دکتر می گوید من نمی توانم این شخص را عمل کنم، به علت اینکه او پسر من است.آیا به نظر شما این داستان می تواند صحت داشته باشد؟
آری - خیر - هیچ کدام۵ ) اگر چهار تخم مرغ، آرد، وانیل، شکر، نمک و بیکینگ پودر را با همدیگر مخلوط کنید، آیا کیک خواهید داشت؟
آری - خیر - هیچ کدام۶) آیا می توانید از منزلتان بالاتر پرش کنید؟
آری - خیر - هیچ کدام۷ ) یک کیلوگرم آهن چند گرم سنگین تر از یک کیلو گرم پنبه است؟
۱گرم - ۱۰۰گرم - هیچ کدام

 

 ۸ ) مردی به طرف یک پلیس که در حال جریمه کردن اتومبیل بود، می رود و التماس می کند که پلیس جریمه نکند ولی آقای پلیس قبول نمی کند. به پلیس نه یک بار بلکه هشت بار بد دهنی می کند.جواب دهید که این مرد چند بار جریمه خواهد شد؟
۸ بار - ۹بار - هیچ کدام

 

 

 ۹ ) اگر تمام رنگ ها را با هم مخلوط کنید، آیا رنگین کمان خواهیم داشت؟
آری - خیر - هیچ کدام۱۰ ) گرگی به بالای کوه می رود تا غرش شبانه اش را آغاز کند.چه مدت طول می کشد تا به بالای کوه برسد؟
دو شب - پنج شب - هیچ کدام۱۱) اگر به طور اتفاقی وارد کودکستان دوران کودکی تان شوید، آیا قادر به خواندن نوشتن و انجام جدول ضرب خواهید بود؟
آری - خیر - هیچ کدام۱۲) آیا امکان دارد یک نفر سریع تر از رودخانه می سی سی پی شنا کند؟
آری - خیر - هیچ کدام۱۳) آقای بیل اسمیت و خانم ژانت اسمیت از هم طلاق می گیرند. پس از مدتی خانم ژانت اسم اولیه خود را پس می گیرد.با این حال، پس از پنج سال با اینکه هنوز از آقای بیل اسمیت طلاق گرفته است، دوباره خانم ژانت اسمیت می شود. آیا این قضیه امکان پذیر است؟
آری - خیر - هیچ کدام۱۴) آقای جیم کوک مشکوک به قتل است ولی وقتی که پلیس از او سوال می کند که در موقع قتل کجا بوده است، آقای جیم می گوید در خانه مشغول تماشای سریال مورد علاقه ام بوده ام. حتی جزئیات سریال را برای پلیس شرح می دهد.آیا این موضوع ثابت می کندکه آقای جیم بی گناه است؟
آری - خیر - هیچ کدام۱۵) یک شترمرغ تصمیم می گیرد که به وطنش بازگردد.چه موقع برای پرواز او به جنوب مناسب است؟
بهار - پاییز - هیچ کدام۱۶ ) جمله بعدی صحت دارد.جمله قبلی غلط است.آیا این قضیه منطقی است؟
آری - خیر - هیچ کدام۱۷) آیا امکان دارد که یک اختراع قدیمی قادر باشد که پشت دیوار را به ما نشان دهد؟
آری - خیر - هیچ کدام۱۸ ) اگر بخواهید یک نامه به دوست تان بنویسید، ترجیح می دهید با شکم پر یا با شکم خالی بنویسید؟
پر - خالی - هیچ کدام

 

پاسخنامه : استرس


ادامه مطلب
[ یکشنبه ۸ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٤۳ ‎ب.ظ ] [ مژگان. ف ف ]

سلام دوستان {#emotions_dlg.e1}

ما (یعنی همکارهای خانوم) به مناسبت روز زن از طرف سازمان روز پنج شنبه به یک سفر یک روزه رفتیم  {#emotions_dlg.e30} و مطمئن هستیم اون یک روز که در سازمان نبودیم خیلی از کارها عقب افتاده و اونها قدر مارو بیشتر می دونن {#emotions_dlg.e25} (البته امیدواریم).......

ما به سمت رضوانشهر - پونل رفتیم بعد از اون به ساحل گیسوم

خیلی خوش گذشت جاتون خالی مهمتر از اینکه ما خیلی خندیدیم  {#emotions_dlg.e22} چون صحنه های خنده داری به وجود اومد که باعث خنده های بسیار زیاد ما شد من که تا الان هم از بس خندیدم هنوز صدام گرفته و گلوم درد می کنه .............

امیدوارم همیشه همه شاد و سلامت باشند.{#emotions_dlg.e36}

 {#emotions_dlg.e19}

[ جمعه ٦ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ٧:٥۸ ‎ب.ظ ] [ مژگان. ف ف ]

[ سه‌شنبه ۳ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ۱٢:٠۱ ‎ق.ظ ] [ مژگان. ف ف ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

ترانه ی ما ترانه ی بیهودگی نیست چرا که عشق حرفی بیهوده نیست.
موضوعات وب
RSS Feed