موج اف
 
پيوندهای روزانه

بی گمان سرزمین پدری انسان جای بسی مقدس وشیرین  است حال فرقی نمی کند که انسان خود آنجا را دیده باشد یا نه،بلکه مهم دید و اندیشه انسان و اینکه زمانی آنجا زندگی کرده است و یا اجداد وی آنجا زندگی کرده اند و یا هم نژادان او در آنجا هستند و زندگی میکنند انسانها بنا به روحیاتی که دارند موجوداتی اجتماعی و عاطفی هستند همیشه نسبت به گذشته و حال خود غمخوار بوده اند و این چیزی است که علم و شواهد موجود به تمام معنا ثابت کرده اند. 

زحمت کش

 


بی گمان سرزمین پدری انسان جای بسی مقدس وشیرین است حال فرقی نمی کند که انسان خود آنجا را دیده باشد یا نه،بلکه مهم دید و اندیشه انسان و اینکه زمانی آنجا زندگی کرده است و یا اجداد وی آنجا زندگی کرده اند و یا هم نژادان او در آنجا هستند و زندگی میکنند انسانها بنا به روحیاتی که دارند که موجوداتی اجتماعی و عاطفی هستند همیشه نسبت به گذشته و حال خود غمخوار بوده اند واین چیزی است که علم و شواهد موجود به تمام معنا ثابت کرده اند.

باغ انگور

به عنوان نمونه تبعید 500 ساله کردها به قزوین و خراسان و مازندران و گیلان و مناطق دیگر ایران هنوز هم در بین مردمان این دیارها  به تبعیدی نا خواسته دانسته میشود و هنوز هم با وجود گذشت چندین قرن هنوز هم کردهای این مناطق به یاد سرزمین پدری خود هستند وشاید اگر زمینه برگشت آنان فراهم شود همگی آنان مایل به بازگشت به سرزمین خود باشند اگر چه این واقعیت در آوازها و نام گذاری کوهها ودشتها و سرزمینهای که اکنون در آن زندگی میکنند دیده میشود.

 

عزیز

 

خیال باطلجرندق ـ قاقازان

 

 جرندق دهی است از دهستان قاقازان از بخش ضیأآباد شهرستان قزوین . این ده در سیزده هزارگزی شمال ضیأآباد و پنجهزارگزی راه شوسه قرار دارد و محلی کوهستانی و معتدل است و 1008 تن سکنه ٔ شیعی مذهب دارد که به ترکی و لهجه ٔ کردی و کمی فارسی صحبت میکنند. آب آن از قنات و در بهار از رودخانه تأمین میشود و محصول آن غلات دیمی ، انگور، قیسی ، بادام و لبنیات و شغل اهالی زراعت و گله داری و صنایع دستی جاجیم و جوراب بافی و راه آن مالرو است . کردهای آنجا از طایفه ٔ خواجه وند، حیدری، کاکاوند و .... هستند.آب و هوای این مناطق تحت تأثیر بادهای محلی (بادمه و باد قاقازان) زمستانهای سخت و تابستانهای معتدل دارد

wow

 

 

قلعه دختر (قزقلعه)

این قلعه در15 کیلومتری جاده تاکستان به زنجان درنزدیکی روستای آبک لو،بر بالای کوهی واقع شده است.دسترسی به این قلعه از راهی است که از گردة جنوبی به بالای قلعه منتهی می شود.

 

 هرکسی کو دور ماند از اصل خویش                        باز جوید روزگار وصل خویش

[ چهارشنبه ٢٧ آبان ۱۳۸۸ ] [ ٩:٠٦ ‎ق.ظ ] [ مژگان. ف ف ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

ترانه ی ما ترانه ی بیهودگی نیست چرا که عشق حرفی بیهوده نیست.
موضوعات وب
RSS Feed