خواص چای قرمز یا چای ترش

.

چای ترش با نام علمی( Hibiscus Sabdariffa)

چای ترش در نقاط مختلف دنیا با نام های متفاوتی خوانده می شود. در ایران به نام‌هایچای مکی یا چای مکه، چای قرمز و چای ترش شناخته می شود. یکی از مهمترین خواص چایقرمز، شباهت ترکیبات آن با انسولین است و به همین جهت این گیاه خواص ضد دیابتی همدارد.
چای ترش گیاهی دو منظوره است که اجزای مختلف آن میوه، فیبر، چوب مورداستفاده قرار می گیرد. به طور کلی در بسیاری از کشورها، کاسبرگ این گیاه به خاطرخواص دارویی و همچنین در صنایع غذایی استفاده می شود و الیاف و چوب آن در تولیدخمیر کاغذ مورد استفاده قرار می گیرد. بیش از 300 گونه از این گیاه در سراسر جهاندر مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر یافت می شود. موطن اصلی این گیاه غرب آفریقا است وامروزه در سطح وسیعی در غرب آفریقا، آسیا، استرالیا از هند تا مالزی، اتریش،آمریکای مرکزی و بسیاری از کشور‍ های گرمسیر کشت می شود. دانه ها ی آن توسط بردههای آفریقایی به دنیای جدید آورده شده است.
بهترین نواحی کشت این گیاه نقاطیاست که دارای 125 میلی متر بارندگی و حداقل دمایی 15 درجه سانتی گراد در اول فصلرشد باشد. آب وهوای مطلوب باعث رشد سریع و منظم می شود در این نواحی درجه حرارتنباید کمتراز 21 درجه سانتی گراد برای 4 تا 8 ماه باشد . زمان کشت گیاه بسته به نوعاستفاده آن فرق می کند . اگر منظور تولید کاسبرگ باشد کشت از اردیبهشت تا اواخرخرداد ماه انجام می شود و اگر منظور استفاده از شاخ و برگ آن باشد کشت در اسفند ماهصورت می گیرد.

.

استفاده های خوراکی
کاسبرگ تازه برای سالاد،آشپزی با انواع آردها در پخت کیک، سوپ، سس، پودرهای خوراکی، استفاده می شود. کاسبرگدارای مقدار زیادی اسید سیتریک و پکتین می باشد که برای درست کردن مربا و ژله، مفیدمی باشد . به عنوان مکمل رنگ قرمز در چای گیاهی و به عنوان منبع جایگزین قهوه میباشد. کاسبرگ تازه پس از جوشاندن با شکر برای درست کردن شیرینی استفاده می شود . یکی از مشهورترین نوشیدنی های تابستانی مکزیک است. در مصر در تابستان به صورت سرد ودر زمستان گرم مصرف می شود.میوه های چای ترش در افریقا پس از چیدن از گیاه شسته شدهسپس یک برش در زیر کاسبرگها ایجاد می کنند تا کاسبرگها از کپسول بذر جدا شده بهصورت تازه خورده و به سالاد های میوه افزوده می شوند . در پاکستان از ترکیباتشیمیایی چای ترش به خصوص پکتین آن در صنعت آب میوه استفاده می شود. در هند غربی وآمریکای مرکزی اسانس چای ترش را برای تولید نوشابه مورد استفاده قرار میدهند.مصریها چای ترش را در یک پارچ سفالین با کمی زنجبیل رنده شده و به میزاندلخواهی شکر و یخ مخلوط کرده و به عنوان یک نوشیدنی سنتی مصرف می کنند. بومیهایمنطقه استوایی غرب افریقا جهت درست کردن یک نوشیدنی آب جوش را بر روی کاسبرگ چایترش ریخته و در طول یک شبانه روز به حالت خود باقی گذاشته سپس مصرف می کنند. درایالات متحده آمریکا اداره کنترل تغذیه و دارو اجازه استفاده از عصاره های این گیاهدر مشروبات الکلی را داده است چون میزان جذب الکل را در بدن کاهش می دهد.
کارشناسان تغذیه معتقدند دم کرده برگ این گیاه منبعی غنی از آهن و مس میباشد. از پودر خوب آسیاب شده کاسبرگ می توان به عنوان طعم دهنده در کیک، شکلات وبستنی نیز استفاده نمود .
دانه ، بیشتر برای پودر در سوپ های روغنی و سوسیسمورد استفاده قرار می گیرد. همچنین دانه ها به عنوان جایگزین قهوه به علت وجود خواصمحرک جنسی استفاده می شود. دانه های این گیاه ادرار آور است . روغن قهوه ای حاصل ازدانه های این گیاه در التیام زخم ها و بیماری ها موثر است. در هند از دانه های اینگیاه به عنوان یک دارو برای سستی، گیجی و سوء هاضمه استفاده می شود و دانه آن غنیاز چربی و پروتئین می باشد .

وقتی دچاربیماریمی‌شویم زندگی برای ما انگار تلخ می‌شود و بسختی می‌توانیم عادت‌های خود را تغییر دهیم.

 مثلا با ابتلا به دیابتکم‌کم باید مصرف چای و قند را تعدیل کنیم. چای تلخ است و نیاز به شیرینی دارد. به خود می‌گوییم: ما به آن عادت کرده‌ایم. اگر چای نخوریم پس چه بخوریم ؟
خـوشـبـخـتانه نوشیدنی‌های جایگزین و بسیار مفیدی وجود دارد که می‌تواند از نظر آرامش بخشی و رفـع خـسـتـگـی بـرای کـسـانـی که علاقه‌مند به نوشیدنی‌های گرم هستند سودمند باشد. چای ترش از آن جمله است.

 چای قرمز یا چای ترش در نقاط مختلف دنیا با نام های متفاوتی خوانده می شود . این گیاه و محصولات آن در ایران به نام های چای مکی یا چای مکه ، چای قرمز و چای ترش خوانده می شود . یکی از مهم ترین خواص چای قرمز شباهت ترکیبات آن با انسولین است و به همین جهت این گیاه خواص ضد دیابتی هم دارد . در هند از دانه های این گیاه به عنوان یک دارو برای سستی ، گیجی ، و سوء هاضمه استفاده می شود و دانه آن غنی از چربی و پروتئین است .
دم کرده برگ این گیاه منبعی غنی از آهن و مس است . از پودر آسیاب شده کاسبرگ آن می توان به عنوان طعم دهنده در کیک ، شکلات و بستنی نیز استفاده کرد

چای ترش از گیاه (هیبیسکوس) یا رز چینی تهیه می‌شود که از گلبرگ و دانه‌های آن می‌توان به عنوان نوشیدنی استفاده کرد. چای هیبیسکوس دارای رنگ قرمز پر رنگ و طعم ترش است.

 در میانگیاهانیکه نام چای را به خود گرفته‌اند، چای قرمز یا چای ترش که به آن چای مکه هم می‌گویند، به علت رنگ، طعم و خاصیت ویژه‌ای که دارد، جایگاه مهمی‌ را به خود اختصاص داده است.

در عهدباستان از چای سرخ به عنوان شاداب‌کننده و رفـع‌کـنـنـده عوارض بیماری‌های قلبی استفاده می‌کردند.

مصرفاین محصول در تعدادی از فرهنگ‌ها مانند چین، مکزیک و حتی اروپا وجود دارد. در سودان و مصر به عنوان یک نوشیدنی تشریفاتی در جشن‌های رسمی‌ از آن استفاده می‌کنند.

نوشیدناین گیاه را می‌توان به صورت سرد و گرم به همراه مقداری قند یا نبات یا حتی بدون آن به عنوان یک نوشیدنی رژیمی‌ مصرف کرد.

 

خواص چای ترش

نـوشـیـدنـی ایـن گیاه کاهش‌دهنده فشار خون، خـنـک‌کـنـنـده بـدن، رقـیـق و تـصـفـیـه‌کـنـنده خون، کـنترل‌کننده کلسترول خون، اختلالات کبدی و صفرایی و همچنین آرام بخشی مناسب می‌باشد و برعکس چای که باعث دفع آهن می‌شود چای ترش خود یکی از منابع غنی آهن به شمار می‌آید.

 

 

طریقه مصرف چای ترش

افرادی که دارای قند، چربی و فشارخون بالا هستند، می‌توانند یک تا دو نوبت از چای روزانه خود را به چای قرمز اختصاص دهند و برای هر بار مصرف، 5 گرم از گل برگ‌های چای قرمز را داخل یک فنجان ریـخـته و سپس آب جوش بر روی آن بریزند و سرپوشی گذاشته، 10 دقیقه بماند تا دم بکشد، سپس صاف کرده و میل کنید.

http://www.roselle-china.com/

/ 4 نظر / 86 بازدید
انا جوجه طلائی

چه مطلب جالبی‌ بود.اولین بار بود که راجع به چای قرمز میشنیدم،مرسی‌ خانمی [گل]

آرزو

خیلی جالب و مفید بود مرسی دوست گلم.[گل]

راز

سلام عزیز من فقط یک نوع چایی می تونم بخور . ولی اینی که گفتی ظاهرا ارزش امتحان کردن رو داره [گل]

سیما

این گیاه در آفریقا بخصوص در کشور گامبیا نیز به وفور گشت بصورت چای گرم و نوشیدنی خنک استفاده می شود.ا